• Oznámenie o vyhlásení výberového konania

• Saleziáni don Bosca – Slovenská provincia, ako zriaďovatelia Materskej školy Mamy Margity, Pavlovičova 3, Bratislava 821 04, v zmysle § 4 zákona č. 596/2003 Z. z., v znení neskorších predpisov

v y h l a s u j ú

výberové konanie na obsadenie postu riaditeľa/riaditeľky uvedenej školy.

Kvalifikačné predpoklady a požiadavky podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov:
            • kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti pre príslušný druh a typ školy,
            • výkon pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca najmenej 5 rokov,
            • bezúhonnosť,
            • zdravotnú spôsobilosť,
            • ovládanie štátneho jazyka.

Ďalšie požadované predpoklady overované zriaďovateľom:
            • osobnostné a morálne predpoklady,
            • komunikačné, organizačné a riadiace schopnosti,
            • znalosť a orientácia v príslušnej školskej legislatíve,
            • schopnosť vychovávať v kresťanskom duchu,
            • praktizovanie náboženského života v súlade so zásadami katolíckej náuky,
            • základná znalosť cirkevných dokumentov z oblasti kresťanskej výchovy.

Zoznam požadovaných dokladov:

• písomná prihláška do výberového konania, s presnou adresou doručovania písomnosti a telefonický kontakt,
            • profesijný štruktúrovaný životopis,
            • overené doklady o vzdelaní,
            • čestné vyhlásenie o  bezúhonnosti,
            • doklad o potvrdení dĺžky pedagogickej praxe (nie starším ako jeden mesiac),
            • lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon činnosti učiteľa a riaditeľa školy (nie starším ako jeden mesiac),
            • vypracovaný návrh koncepcie rozvoja cirkevnej školy na 5-ročné funkčné obdobie,
            • krstný list, resp. sobášny list (nie starší ako 3 mesiace),
            • odporúčanie miestnej alebo kompetentnej  duchovnej osoby z miesta pôsobenia uchádzača,
            • písomný súhlas so spracovaním a použitím osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Záujemcovia doručia písomnú prihlášku do výberového konania do 31. mája 2022 v zalepenej obálke označenej menom a adresou odosielateľa a s nápisom „VÝBEROVÉ KONANIE - Materská škola Mamy Margity - NEOTVÁRAŤ"  na adresu:

Saleziáni don Bosca – Slovenská provincia,

Miletičova 7, 821 08 Bratislava.

Prihlášky záujemcov, ktoré budú doručené po uvedenom termíne nebudú akceptované. Uchádzači, ktorí splnia kvalifikačné predpoklady a požiadavky, budú pozvaní na výberové konanie najmenej 7 dní pred jeho začatím.

V Bratislave 29.04.2022

Anton Hraboš