• Informácie k začiatku školského roka

• Milí rodičia,

leto sa nám chýli ku koncu, čoskoro začína nový školský rok, preto Vás chceme informovať o prevádzke materskej školy v nastávajúcom roku:

• prvým školským dňom je 2. september 2024,
            • materská škola bude aj v tomto roku v prevádzke 7:00 - 17:00h,
            • schádzanie detí bude v čase 7:00 - 8:15h (prosíme Vás, aby ste dieťa priviedli načas, od 8:15h bude mš zatvorená a všetky učiteľky sa už po tomto čase budú venovať deťom v triede),
            • preberanie detí bude prebiehať aj tento školský rok pri vstupe do mš na 1. poschodí, kde deti od sprevádzajúcej osoby preberie pedagogický zamestnanec (len vo výnimočných prípadoch poverený nepedagogický zamestnanec). Vstup detí do mš je možný až po jeho prebraní a rannom filtri, preto Vás prosíme, aby ste svoje deti neposielali samé do materskej školy, a to ani vtedy, ak nestíhate priviesť svoje dieťa v čase určenom na schádzanie detí.
            • zberná trieda v čase schádzania detí od 7:00 - 7:30h bude trieda Zvončeky (na zvončekoch je označená ako 2. trieda)
            • 2. septembra je možné priviesť deti ku dverám triedy a tam ich odovzdať učiteľke. Prosíme Vás, do triedy nevstupujte! Ak sa rozhodnete dieťa odovzdať personálu mš pri dverách, tak ako zvyčajne, môžete tak urobiť,
            • od 3. septembra budú všetky deti do mš prijímané pri dverách mš na prvom poschodí,
            • rozchádzanie detí bude možné v čase 15:00  - 17:00h, v triede s prevádzkou do 14h v čase 12:00 - 14:00h. Prosím, zazvoňte do triedy, ktorú Vaše dieťa navštevuje, po oblečení a pripravení dieťatka ho pani učiteľka, alebo ňou poverená osoba odvedie k dverám mš, kde si ho prevezmete od personálu mš,
            • rozdelenie detí do tried bude zverejnené na nástenke pred vstupom do mš na prvom poschodí,
            • denný režim jednotlivých tried je pre rodičov zverejnený na nástenke pri vstupe do mš na prvom poschodí,
            • prosíme Vás o vyplnenie čestného vyhlásenia o bezpríznakovosti  cez edupage (cez žiadosti/vyhlásenia), nesmie byť staršie ako 24h,
            • prosíme Vás aj o vyplnenie splnomocnenia na preberanie detí z mš cez (cez žiadosti/vyhlásenia),
            • zároveň Vás prosíme, ak ste tak ešte neurobili, aby ste cez edupage vyplnili zápisný lístok na stravu a uhradili oba príspevky do 7.9., na ktoré máte vytvorené predpisy v edupage.
            • aj tento školský rok sa pani učiteľky v škôlke budú pravidelne vzdelávať, preto  počas týchto piatkov bude prevádzka mš len v čase 7:00 - 13:00h, rozchádzanie detí bude v čase 12:00 - 13:00h. Jedná sa o tieto vzdelávacie piatky:  13. september 2024, 18. október 2024, 15. november 2024, 6. december 2024, 24. január 2025, vo februári nie je vzdelávací piatok, 21. marec 2025, 11. apríl 2025, 9. máj 2025 a 13. jún 2025. Za porozumenie a priazeň vám ĎAKUJEME:-)
            • počas tohto školského roka Vám budú pravidelne k dispozícii pani učiteľky v prípade, keby ste potrebovali prísť sa informovať o dieťatku, riešiť problém, alebo sa chceli prísť poradiť. Konzultačné hodiny jednotlivých tried budú zverejnené s denným režimom a mailamy tried na nástenke mš. Prosíme Vás však, aby ste si konzultáciu s pani učiteľkou/učiteľkami vopred dohodli prostredníctvom triednych mailov,
            • Informačné stretnutie pre rodičov (rodičovské združenie) sa bude konať v stredu 4. septembra 2024 o 16h  v jedálni mš. O 16.30h Vám budú k dispozícii pani učiteľky na triedach, kde Vám porozprávajú o triede, pravidlách v nej, o práci detí s pomôckami a priebehu edukácie detí...

Želáme Vám ešte krásny predĺžený víkend v kruhu Vašich rodín!

Tešíme sa na Vaše deti 2. septembra 2024 a potom počas celého školského roka!!!

Anna Šátková a celý kolektív mš