• Prijímanie detí do materskej školy

• OZNÁMENIE O PRIJÍMANÍ ŽIADOSTÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE DIEŤAŤA V ŠKOLSKOM ROKU 2022/23

Riaditeľka Materskej školy Mamy Margity v zmysle § 59 ods. 3 zákona č. 254/2008 Z. z., Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade so školským poriadkom Materskej školy Mamy Margity informuje rodičov a verejnosť, že žiadosti o prijatie dieťaťa na výchovu a vzdelávanie do materskej školy k septembru 2022 sa budú prijímať

v dňoch 2. – 15. mája 2022

Vyplnenú a podpísanú prihlášku musí zákonný zástupca aj doručiť spolu s potvrdením pediatra o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu (tlačivo nájdete na web stránke msmamymargity.sk)

• osobne 3. 5. 2022 v čase 10 – 12h alebo 10. 5. 2022 v čase 15 – 17h alebo
            • zaslaním žiadosti do materskej školy.

Žiadosť musí obsahovať: meno a priezvisko dieťaťa, dátum a miesto jeho narodenia, bydlisko a PSČ (podľa OP matky), rodné číslo, národnosť, štátna príslušnosť, meno, priezvisko a trvalé bydlisko matky a otca, e-mail, telefónne kontakty a adresu pre zaslanie rozhodnutia o prijatí alebo neprijatí dieťaťa (ak nie je totožná s trvalým bydliskom dieťaťa). Tlačivo žiadosti je zverejnené na web stránke materskej školy msmamymargity.sk.

Ak žiadate o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, (v prípade nepredloženia dokladu o zdravotnom stave dieťaťa a vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, môže byť Vaše dieťa prijaté len na adaptačný alebo diagnostický pobyt).

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy vydá riaditeľka materskej školy v súlade s § 5 ods. 13 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov najneskôr do 15.júna 2022.

Prednostne sa prijímajú deti:

• ktoré dovŕšili piaty rok veku a budú plniť povinné predprimárne vzdelávanie (za podmienok voľnej kapacity materskej školy),
            • dieťa, ktorému riaditeľ školy rozhodol o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania (na základe žiadosti o pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania, ktorú zákonný zástupca predloží riaditeľovi materskej školy spolu so súhlasným odporúčaním všeobecného lekára pre deti a dorast a centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie),
            • ktoré k nástupu do materskej školy dovŕšili 3 roky
            • ktoré sú súrodencami detí navštevujúcich materskú školu,
            • deti z katolíckych rodín,
            • deti z rodín, ktorých rodičia súhlasia s výchovou v katolíckom duchu a tento súhlas vyjadria aj svojim podpisom,
            • deti v odôvodnených vážnych rodinných situáciách.
        • Dúhový autobus

• 23.3. k nám prišiel Martin Žák so svojím predstavením: Dúhový autobus. Deti sa tešili skvelej jazde počas ktorej navštívili rôzne krajiny a spoznali zaujímavé veci. Vyskúšali si natáčanie v Hollywoode, módu v Paríži, ale aj to, aká vzácna a dobrá je slovenská voda.

• Návšteva knižnice. Trieda Nezábudky.

• Navštívili sme miestnu knižnicu na Trnávke, kde sme sa dozvedeli ako to v knižnici funguje s požičiavaním knižiek a kde nájdeme knižky pre nás. V priestoroch knižnice je pre deti vytvorený kútik, kde môžu sedieť, oddychovať a pozerať si knižky. My sme si v ňom tiež posedeli, aby sme objavili nové rozprávkové knižky a encyklopédie pre deti. Tešíme sa, keď tam znova pôjdeme s rodičmi.

• Interaktívna stavba rieky

• Pani Materňáková pripravila pre deti z triedy Zvončeky, interaktívnu stavbu vlastnej rieky so všetkým, čo do nej patrí. Deti použili štrk, piesok, listy, konáriky, kamienky a nechýbali ani živočíchy. Pomocou lupy pozorovali životné prejavy živočíchov. Veľmi pekne ďakujeme Amálkynej mamičke za možnosť vedecky orientovanej prednášky.