• Aktivita na doma - piatok (29.5.)

     • Tak a máme tu posledný deň našich koronových aktivít pre vás.

      Čo keby ste dnes porozmýšľali a nakreslili, čo bolo pre vás pekné v tomto čase? Čo ste sa nové naučili, prípadne kde ste boli? Ja som sa napríklad naučila omnoho viac vypekať kadejaké koláčiky, pestovať kvety a čo vy? Čo sa podarilo vám?

      Skúste nakresliť a pošlite nám fotku, čo zaujímavé ste doma zažili. 


      Ak by ste sa aj dnes chceli zabaviť nejakou aktivitkou od nás pre vás, tu ich máte: 😊

      1. V pracovnom liste pospájajte písmenká s obrázkami. (pl_pismenka.jpg)

      2. Vytvorte si zvieratko skladaním papiera. (psik_z_papiera.jpg, macicka_z_papiera.jpg)

      3. Zahrajte si hru s názvom „škôlka“ (skolka.jpg)

      Budete potrebovať:

      • Kriedy
      • Kamienok

      Postup: Nakreslite si hracie pole, podľa obrázka. Hra začína tým, že prvý hráč hodí kamienok do políčka číslo 1. Škôlku začína skákať od políčka číslo 2. Preskáče celú škôlku, na konci sa skokom otočí a skáče naspäť. Pred políčkom číslo 1 zastane, zoberie kamienok a skáče až do konca.

      Hráč hodí kamienok na políčko číslo 2. Skočí na políčko číslo 1, preskočí políčko s kamienkom a skáče ďalej. Cestou naspäť zoberie kamienok a doskáče škôlku.

      Škôlka sa skáče až po políčko číslo 8.

      Hra je prerušená a na ťahu je druhý hráč, ak hráč netrafí pri hádzaní kamienkom.

     • Aktivita na doma - štvrtok (28.5.)

     • Milé deti, dnes máme pre vás opäť pár hier, ktoré si môžete zahrať.

      1. „Rozoznávanie, čo je správne a čo nie“.

      Postup: Určí sa vždy jeden hráč, ktorý hovorí pravdivé aj nepravdivé krátke vety. Ostatní hráči sa snažia určiť, čo je pravda a čo lož. Svoju odpoveď znázornia palcom hore – ak je to pravda a palcom dole – ak je to lož.

      Napr.: „ Pomaranč je sladší než citrón“, „Auto je rýchlejšie ako bicykel“, „Mačka je menšia ako myš“. 

       

      2. „Vymenujte zvieratá a živočíchy“ 

      Postup: Všetci hráči vymýšľajú slová – názvy zvierat a živočíchov (bez ohľadu na druh zvierat a živočíchov) a samy určia, na ktorú hlásku sa pomenovanie zvieraťa začína, napr. pes – „p“, opica – „o“, korytnačka – „k“, ovca – „o“, sliepka – „s“, hus – „h“, motýľ – „m“, žirafa – „ž“, zebra – „z", had – „h“, žaba – „ž“, kačka – „k“, veverička – „v“, zajac – „z“, slimák – „s“ a iné.

      Hru môžeme obmeniť tak, že deti po vyslovení slova (názvu zvieraťa) veľmi stručne porozprávajú, čo o ňom vedia. Napr. aj aký zvuk zviera vydáva, alebo napodobnia ako sa pohybuje, napr. „pes má štyri nohy a chvost, breše hav-hav, rád skáče, behá, stráži dom“; „opica skáče po stromoch, má rada banány“. Podobne môžeme vymýšľať slová aj ďalších kategórii (ovocie, zelenina a pod.). 

       

      3. Čo tak si trošku zamaškrtiť? Posielam recept na domáce gumenné cukríky. 

      https://www.kreativita.info/domace-gumove-cukriky/ 

      http://www.kreativita.info/gumovi-medvedici-recept/

     • Aktivita na doma - streda (27.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Ahojte deti, viete ktorá je pravá a ktorá je ľavá ruka? Niektorí možno viete, niektorí ešte nie, ale to vôbec nevadí. Dnes si to zopakujeme pomocou básničky:

      „Vpravo máme pravú ruku.

      Ukazuje: Ty, ty, ty!

      Vľavo máme ľavú ruku

      A drahokam ukrytý.

      Vľavo zvoní bim, bam, bom,

      srdiečko - náš zlatý zvon.“

      2. Zahrajte sa pexeso. Určite doma nejaké máte. A ak by ste chceli zmenu, môžete si vytlačiť toto (pexeso.jpg)

      3. Pomôžte nájsť veveričke cestu k orieškom. (bludisko.jpg)

       

      NIELEN PRE MALKÁČOV

      Milé deti, dnes sa trochu zahráme. Posielam vám dve hry.

       1.  „Zaraďovanie hračiek podľa veľkosti“ 

      Dieťaťu predložíme 3-5-10 hračiek, ktoré zaradí do radu podľa veľkosti. Potom hračky zakryjeme a dieťa sa snaží vymenovať všetky hračky tak, ako išli po sebe. Alebo dieťaťu zaviažeme oči a necháme ho znova hračky zaraďovať podľa veľkosti podľa hmatu. 

       

      2. „Čo sa zmenilo ?“

      Rozložte na stôl (deku) rôzne veci. Dieťa pristúpi k stolu a prezerá si veci jednu minútu, potom sa obráti ku stolu chrbtom. Vy niektorú vec zo stola odstránite alebo ju položíte na iné miesto. Dieťa sa znova obráti k stolu a do jednej minúty má spoznať, čo sa na stole zmenilo.  

       

      3. Vyrobte si púpavu z odtlačkov. (image_(5).png)

      Nádhernú púpavu môžete vyčarovať aj z odtlačkov listov púpavy. Na odtláčanie používajte len čerstvo odtrhnuté listy, lebo zvädnuté listy sa ťažko maľujú a odtláčajú. Kvietok púpavy si urobíte pomocou guličky z krepového papiera, ktorú tiež odtlačíte na papier.

     • Aktivita na doma - utorok (26.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Ahojte deti, mám pre vás pripravenú hádanku.

      „Nevidíš ho – všade je,

      vďaka nemu dýchaš – žiješ.

      Horúci i chladný je,

      podľa toho kde si – kam ideš.

      Čo je to?“

      Čo je všade okolo nás a nevidíme to? Uhádli ste? Áno, je to VZDUCH. A dnes sa s ním trošku pohráme. 😊

       

      2. Vyskúšajte zahrať si hru „Fúkanie slamkou“ (fukanie.jpg)

      Budete potrebovať:

      • Slamku
      • Menšiu guličku (alebo korálku)
      • Niečo na vyznačenie cesty (farebnú lepiacu pásku/úzke pásiky z farebného papiera)

      Postup: Pripravte si hracie pole tak, že vyznačíte cestičku po ktorej budete fúkať guličku. Ak máte farebnú lepiacu pásku, prilepte je na podlahu, ak nie zoberte si väčší papier a tam si cestičku nakreslite, alebo prilepte tenké pásiky farebného papiera. Keď už máte hracie pole pripravené, môžete začať fúkať slamkou guličku po cestičke. 😊

      3. Vymaľujte si omaľovanku a vyzdobte šašovi klobúk. (saso.jpg)

       

      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Milé deti, čo tak vyrobiť si dnes domáci bublifuk? Hľadala som a pátrala a našla som jeden veľmi jednoduchý recept. (image_(3).png)

      Budete potrebovať:

      • 4 poháriky teplej vody
      • 1 pohárik bežného prostriedku na umývanie riadku
      • 1/2 pohárika kryštálového cukru

      Postup: Vylejte teplú vodu do nádoby a vmiešajte do nej cukor, kým sa neroztopí. Opatrne primiešajte jar, aby sa roztok príliš nenapenil. Nechajte odstáť pár hodín. Odmeriavanie aj miešanie dajte do rúk deťom, nemajú čo pokaziť.

      Hotový roztok vytvorí asi o polovicu menej bublín ako kupovaný bublifukový roztok. Bubliny sú pekné dúhové a dlho vydržia. Roztokom môžete naplniť prázdny kupovaný bublifuk, alebo si jednoducho vyrobiť vlastné paličky.

       

      2. Vyrobte si „domáce bublifukové paličky“ (image_(4).png)

      Budete potrebovať: 

      • Drôtik
      • Malé korálky
      • Nožnice
      • Palička (nájdená vonku, nanuková palička, kus pevného plastu…)
      • Lepiaca páska

      Postup: Navlečte na kus drôtika pár korálok a vytvorte tvar kvetinky. Omotajte konce drôtu okolo paličky. Zaistite lepiacou páskou, aby drôt pekne držal a zároveň aby ste prekryli ostré konce. Hotovo. Výroba je taká jednoduchá, že to s malou pomocou zvládnu aj deti.

       

      3. Posielam vám aj pár bludísk. (bludisko3.jpg, bludisko2.jpg)

       

     • Aktivita na doma - pondelok (25.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Milé deti, prečítajte si dnes maľovanú rozprávku „O troch prasiatkach“. (tri_prasiatka_1.jpg, tri_prasiatka_2.jpg, tri_prasiatka_3.jpg) Viete prečo maľovanú? Ako ste si mohli všimnúť, medzi príbehom v rozprávke sú namaľované obrázky. Poproste maminu alebo ocina, nech Vám rozprávku prečítajú a vy dopĺňajte slová, ktoré sú na obrázkoch.

      2. Vytlieskajte slová na obrázkoch. Určite a pomenujte vždy prvé písmenko, na ktoré slovo začína.(dom.jpg, drevo.jpg, komin.jpg, ohen.jpg, prasiatka.jpg, slama.jpg, vlk(1).jpg) Pozrite si pracovný list, kde nájdete ďalšie zaujímavé úlohy. (pl_tri_prasiatka.jpg)

      3. Vyrobte si prasiatka z príbehu. Posielame vám pár nápadov, ako na to. (prasiatko1.jpg, prasiatko_2.jpg, prasiatko3.jpg, prasiatko4.jpg)

      Alebo si vymaľujte omaľovanku. (tri_prasiatka_omalovanka.jpg)

       

      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.  Ahojte deti, dnes sa zahráme s písmenkami. Niektorí z vás už niektoré písmenká poznajú.Niektorí už dokonca vedia aj napísať svoje meno. Máme tu pre vás obrovský súbor pracovných listov s písmenkami. (pismenka-male-velke_(1).pdf)

      Hore v rohu je napríklad  písmeno „A a“. Vašou úlohou je nájsť a vyfarbiť všetky písmenka „A a“, ktoré sa nachádzajú v pracovnom liste. Je ich tam veľmi veľa. Preto si najskôr vyberte pracovný list s písmenkom, ktoré máte v mene. 

      2. Vašou druhou úlohou je pozrieť sa na pracovný list so zvieratkami. Pomenovať zvieratko na obrázku a vytlieskať jeho názov na slabiky. (Zvierata-1-1.jpg)

     • Aktivita na doma - piatok (22.5.)

     • NIIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Ahojte deti, predtým ako začneme pracovať si trošku zacvičíme. A ako inak, ako pri pesničke. 😊 https://www.youtube.com/watch?v=MUz1Ml8BhNo

      2. Dnes bude vašou úlohou vymaľovať obrázky v štvorcovej sieti podľa predlohy. Posielam vám viac pracovných listov, aby ste si mohli vybrať. Skúste si najskôr vybrať jednoduchší pracový list a keď vám to pôjde, môžete prejsť k zložitejším. :-) (stvorcova_siet_-_jednoduchsie.jpgstvorcova_siet_1.pdf, stvorcova_siet_2.pdf, stvorcova_siet_3.pdf, stvorcova_siet_4.pdf)

      3.Zahrajte sa hru „Teplo teplejšie, horí“

      Postup: Pri tejto hre si vždy vyberieme jeden malý predmet, ktorý jeden zo skupiny schováva a ostatní ho hľadajú. Všetci hráči odídu z miestnosti, okrem hráča „schovávača“, ktorý predmet schováva. „Schovávač“ potom zavolá ostatných hráčov a hra môže začať. Keď prídu ostatní naspäť do miestnosti začnú schovaný predmet hľadať a „schovávač“ ich naviguje tým, že hovorí zima, mráz, teplo, horúco a iné vyjadrenia teploty až po horí. Slovo horí „schovávač“ použije len vtedy, keď sú hráči už veľmi blízko schovaného predmetu. Čím viac sa od neho vzďaľujú, tým viac samozrejme mrzne. Takže keď horí má niekto predmet už na dosah ruky. 

      4. Máme pre vás, milé deti, typ na rozprávku. Pozrieť si ju môžete aj cez víkend. Volá sa "Spievankovo 5". Môžete si pri nej zaspomínať na povolania, o ktorých sme sa tento týždeň rozprávali.https://www.youtube.com/watch?v=5Hs0nWelnYg


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Milé deti, dnes budeme maľovať. A nie hocijako, budeme maľovať bodkami. 😊

      Budete potrebovať:

      Postup: Obrázky sa maľujú pomocou vatovej tyčinky, ktorú si deti namáčajú do farby a otláčajú na papier podľa predkreslených čiar, alebo si môžu vytvoriť svoj vlastný obrázok bez pomocných čiar. Každé dieťa je iné. Niektoré sa rady držia predlohy, iné deti zase rady zapájajú vlastnú fantáziu a tvoria svoje vlastné umelecké dielka.

      S vatovou tyčinkou sa aj veľmi dobre miešajú temperové farby, tak môžete s deťmi objavovať čaro miešania farieb.


      2. Pre tých, ktorí by chceli zahnať nudu mám jednu hru „Palec hore, palec dolu“

      Pomôcky: 

      • Zoznam pravdivých a nepravdivých výrokov:
      • Mlieko je fialové.
      • Na severnom póle je veľmi horúco.
      • Pavúky majú osem nôh.
      • Jablká rastú na stromoch.
      • Špagety rastú na stromoch.
      • Bicykel je rýchlejší ako auto.
      • Vlak je rýchlejší ako bicykel.
      • Mravec je menší než motýľ.
      • Vianoce sú v auguste.
      • Na tenis potrebujeme prilbu.
      • Mám oranžové oči.

      Postup: Jeden hráč hovorí pravdivé a nepravdivé výroky. Ak si ostatní hráči myslia, že je výrok pravdivý, zdvihnú palec hore. Ak si myslia, že je výrok nepravdivý, palec dajú dole. 😊


      Prajeme vám príjemnú zábavu a krásny víkend. 😊


     • Aktivita na doma - štvrtok (20.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Milé deti, vedeli ste, že poznáme aj povolania, ktoré sa robili kedysi a dnes o nich už moc nepočujeme? Čo by ste povedali, čo robí napr. kováč, košikár, hrnčiar? Počuli ste už niekedy o nich? Pozrite si obrázky a pokúste sa ich priradiť k remeslu. (kovac.jpg, kosikar.jpg, hrnciar.jpg)

      2. Vedeli ste o tom, že existuje pesnička o kováčovi? Vypočujte si ju, môžete si ju aj zaspievať, text je veľmi jednoduchý. https://www.youtube.com/watch?v=VvYSs2mEVdk

      „Kováč kuje, mechy duje,

      pracuje pri ohni.

      A kováčka deti myje,

      šaty pre ne šije.

       

      Kuje, kuje podkovičku,

      pre koníka Sivka.

      A kováčka kašu varí

      obed deťom chystá.“

       

      3. Zahrajte sa dnes na hrnčiara a vyrobte si niečo z plastelíny. Môže to byť nejaká mištička, pohár, varecha, hocičo, čo vám napadne.

      Prajeme vám príjemnú zábavu a tešíme sa na vaše fotky. 😊

       

      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1. Ahojte deti, dnes mám pre vás pripravený pracovný list s názvom „Čo robí ocko a mamička“. (co_robi_ocko_a_mamicka.jpg)

      Spoločne sa pozrieme na činnosti v domácnosti, ktoré vykonávajú vaši rodičia.

      Aby sme si ich trošku pripomenuli, vypočujte si príbeh o tom, ako sa ocko stal gavalierom. (video-1589911661.mp4

       

      2. Zahrajte sa na domácnosť. Dievčatá usilovnejšie pomáhajte mamine a chlapci zase ockovi.

      Milí rodičia, skúste nájsť takú činnosť do ktorej môžete dieťa zapojiť. Napríklad ak potrebuje požehliť prádlo, skúste deťom ukázať, ako sa žehlí. Dajte im žehličku do rúk – samozrejme vypnutú. 😊

      Deti nám často chcú pomáhať a to za každých okolností. Skúste dnes nájsť činnosť pri ktorej ste im pomáhať nedovolili. Pokúste sa nájsť ,,cestičky" ako im to umožniť. 

      https://www.youtube.com/watch?v=m5kF_UB1SS4

     • Aktivita na doma - streda (20.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Milé deti, naučte sa dnes niektorú z básničiek o povolaniach. Posielame vám ich viac, aby ste si mohli vybrať. (basnicky_o_povolaniach.jpg)


      2. Už sme dlhšie nič nevyrábali, tak dnes ideme na to. Chlapci, vyrobte si murára ako muruje domy. (murar.jpg) Dievčatká, vy si vyrobte kaderníčku ako strihá vlasy. (kadernicka(1).jpg) Posielame vám aj obrázky na inšpiráciu, ako na to. Aby sa vám dobre vyrábalo, posielame vám aj pesničku, ktorú si môžete popritom pustiť. https://www.youtube.com/watch?v=4NXfDTTDlcI 😊

      Obrázok nám nezabudnite odfotiť a poslať, veľmi sa potešíme.


      3. Zahrajte sa pohybovú hru „Semafor“

      Pred začatím hry si vystrihnite kruhy zo zeleného, oranžového a červeného papiera. Hru začíname tým, že určíme jedného člena, ktorý bude „semafor“. Hru hráme v miestnosti, kde máme veľa miesta alebo vonku. „Semafor“ sa postaví na jeden koniec hracieho poľa, ostatní hráči sa postavia na druhý koniec hracieho poľa. „Semafor“ ukazuje vystrihnuté kruhy a hráči na to reagujú pohybom:

      • Zelený kruh  - hráči utekajú
      • Oranžový kruh – hráči stoja
      • Červený kruh – hráči si sadnú


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Milé deti, poproste dnes vašich rodičov, aby vám porozprávali niečo o svojej práci. Zistite, aký názov má ich povolanie a čo v práci robia.


      2. Spoločne si upečte veľmi jednoduchý koláčik „Mrkvovníček“

      Tieto na fotke sú moje, a sú skvelé. (mrkvovnicky.jpg)

      Čo budeme potrebovať?

      • 250g postrúhaná surová mrkva
      • 250g masla
      • 250g polohrubej múky (ja dávam hladkú, akú máte, takú dáte :)
      • slivkový lekvár
      • práškový cukor

      Postup: Z múky, masla a postrúhanej mrkvy vymiešame hladké cesto. Rozvaľkáme ho na cca 3mm, a pohárom alebo kruhovou formičkou vykrajujeme. Do stredu dáme trošku lekváru, prehneme na polovicu a zatlačíme prstami. Ak chceme mať pekne okraje môžeme ich popritláčať aj vidličkou.

      Dáme na plech a pečieme, stačí chvíľa. Každá mamina vie, kedy je už koláčik hotový. 

      A na koniec ho môžete poprášiť práškovým cukrom. 

      Tak dobrú chuť. 😊 


     • Aktivita na doma - pondelok (18.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Milé deti, celý tento týždeň sa budeme rozprávať o povolaniach. Prezrite si obrázky, pomenujte povolania a zistite aké predmety používajú ľudia na obrázkoch pri svojej práci.  (kadernicka.jpg, policajt.jpg, krajcirka.jpg, opravar.jpg, hasic.jpg, dirigent.jpg, ucitelka.jpg, predavacka.jpg, vojak.jpg, kuchar.jpg, doktorka.jpg)

      Viete kde pracujú vaši rodičia a aké majú povolanie? Ak nie, tak šup-šup sa ich spýtať, určite vám to veľmi radi povedia. 😊

      2. V pracovných listoch pomôžte tete poštárke potriediť a poroznášať listy. (pl1.jpg, pl2.jpg)

      3. Vypočujte si krásnu pesničku „Čím chceš byť“, v ktorej deti opisujú povolania a spievajú o tom čím chcú byť keď vyrastú. https://www.youtube.com/watch?v=5W-jt6syFxY

      Čím chceš byť ty? Aké je tvoje obľúbené povolanie? Nakresli a pošli nám, čím chceš byť keď vyrastieš.


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      Ahojte deti, dnes začneme hádankou, uhádnite povolanie.

      „Som veľmi šikovná, viem pracovať s nožnicami a veľmi dôležitým nástrojom pri mojej práci je i hrebeň. Kto som?“ (kaderníčka)

      Teraz dám trošku ťažšiu.

      „Mám uniformu, chodím na červenom aute a najdôležitejšia je pre mňa voda. Vieš kto som?“ (hasič)


      1. Tento týždeň sa budeme rozprávať o povolaniach. V tejto prezentácií nájdete hádanky na rôzne povolania. Uhádnete ich? (Hadanky_o_povolaniach.ppt)

      2. Teraz bude vašou úlohou popozerať si obrázky v prezentácii o povolaniach v doprave. (Pracovne_profesie_v_doprave.pptx)

      Skúste dať správne pomenovania ľudom, napr. človek ktorý hasí oheň sa nazýva hasič, človek ktorý stavia domy sa volá murár.

      Pokúste sa pomenovať podľa obrázkov aj iné povolania.

      3. Posielam vám aj maľovanky o povolaniach. (POVOLANIA_-_PREDPISATELSKA_GRAMOTNOST_PL_OPRAVENE.pdf) Ale pozor, nie sú až také ľahké, vašou úlohou bude pomenovať ľudí na obrázku a vytlieskať názov povolania. Kto bude chcieť môže sa pokúsiť aj prepísať názov povolania písmenami.

      Milí rodičia, je tam asi 60 pracovných listov, ktoré sa dajú využiť aj ako maľovanky, verím, že deti budú mať o zábavu na celý týždeň postarané  - a vy možno tiež. 😊

     • Aktivita na doma - piatok (15.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Tak milé deti a je to tu. Dnes je piatok a nie len taký hocijaký piatok. Dnes je sviatok rodiny. Ako sme si už minulý týždeň povedali, dnes majú sviatok všetky rodiny na svete. A k sviatku patrí aj oslava, však? Palacinky sme sa tento týždeň už naučili robiť a teraz si skúsme zopakovať ako pripraviť stôl na slávnostný obed alebo večeru.  😊

      PRESTIERANIE: Opatrne vezmite tanier a položte ho na stôl do stredu miesta kde sedávate, keď obedujete. Príbor ukladáme tak, že lyžička a nožík sú napravo od taniera, pričom nožík je k tanieru bližšie a lyžička je hneď vedľa nožíka. Vidličku uložte naľavo od taniera. Pohár by mal stáť vpravo hore, tesne hneď nad nožíkom a lyžičkou.

      Či ste príbor správne uložili si môžete skontrolovať na tomto obrázku. (prestieranie.jpg)


      2. Do pracovného listu doplňte, čo chýba na stole. Okolo stola nakreslite vašu rodinu, ako spoločne obedujete, či večeriate. (rodina_okolo_stola.jpg)

      „Tu je ocko a tu mamka,

      malý braček, dedko, babka.

      Kto tu chýba? Kde som ja?

      Päť rokov už predsa mám,

      dokreslím sa rýchlo sám.“


      3. Zahrajte sa spoločne celá rodina túto zábavnú hru s názvom „Štyri veci“.

      Budete potrebovať:

      • Vytlačené hracie pole (hracie_pole.jpg)
      • Panáčikov rôznych farieb
      • Hraciu kocku

      Postup: Na vytlačené hracie pole postavte každí svojho panáčika. Farby panáčikov by mali byť rôzne, aby ste vedeli lepšie rozoznať ktorý je koho. Začínate na políčku „štart“, pohybujte sa pomocou hracej kocky a pokynov v jednotlivých políčkach.

      Verím, že sa niečo nové naučíte. Ale hlavne sa zabavte spolu ako rodina. Prajem Vám veľa šťastia. 😊


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      Tak a je to tu, dnes majú sviatok všetky rodiny na svete. Je to veľký deň, lebo dnes oslavujeme, že máme mamku, ocka, sestru, brata, babku, dedka, že sme RODINA.

      Pamätáte si ako sme minulý týždeň mali kresliť rodinu a potom ju pripnúť a odložiť na chladničku? Obrázok budete potrebovať.

      Keďže je dnes sviatok rodiny, chcela by som vás, milí rodičia, poprosiť, aby ste si urobili spolu s deťmi pekný deň. Pripravte si slávnostný obed, či večeru. Prestrite stôl trošku inak ako obvykle. Dovoľte deťom pomáhať, poukladať príbory, zložiť servítky.

      Vystavte si obrázok rodiny. Môžete k nemu položiť kvet alebo sviečku. A spoločne ďakujme Bohu, že máme rodinu. Užite si deň, či aspoň malú chvíľu v kruhu svojej rodiny, pripomeňte si jej dôležitosť.

      Prajeme vám krásny a požehnaný deň.

      A pripájame modlitbu Jána Pavla II., ktorý sa týmito slovami modlil za rodiny. (modlitb_aza_rodinu.docx)

     • Aktivita na doma - štvrtok (14.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Milé deti, pozrite si dnes rozprávočku o jednej rodinke. Aby ste pri nej len nesedeli, môžete si zacvičiť, zatancovať spolu s deťmi na videu. A pritom aj pozorne počúvajte. https://www.youtube.com/watch?v=QOBvrIFP60w

      • O čom bol príbeh? 
      • Čo sa dialo?
      • Aký bol problém?
      • Kto začal prvý ťahať repku?
      • Kto prišiel dedkovi na pomoc ako prvý? (druhý, tretí,...)
      • Ako sa problém v príbehu vyriešil?

      2. Posielame vám obrázok postavičiek z príbehu. (karticky.jpg) Rozstrihajte jednotlivé postavy, položte ich na kôpku a poriadne zamiešajte. Potom sa pokúste zoradiť katričky s postavičkami podľa toho, ako postupne prichádzali do príbehu k dedkovi. Podľa čoho by ste ešte vedeli kartičky zoradiť?


      3.Pri tejto aktivitke si precvičíte porovnávanie.

         Budete potrebovať:

      • Dve rovnako veľké mištičky
      • Nejakú strukovinu, čo doma nájdete (hrach, fazuľka)

         Úloha:

      • Do oboch mištičiek nasypte rovnako veľa fazuľky/hrachu.
      • Do jednej z mištičiek nasypte viac fazuľky/hrachu ako do druhej.
      • Do jednej z mištičiek nasypte menej fazuľky/hrachu ako do druhej.

      Pre obmenu a sťaženie úlohy môžete použiť aj tri mištičky a medzi nimi porovnávať.


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      Dnes si dáme trošku matematiky. A keď všetko zvládneme, tak by sme si mohli vypočuť rozprávku "O nezbednej žirafe", čo vy na to?

      1. V pracovnom liste „farebná postupnosť“ vyfarbite obrázky tak, ako to je na predlohe. (farebna_postupnost.jpg)

      Pokúste sa byť pozorní a čo najmenej sa pomýliť. Verím, že vám to pôjde.

      Keď to máte hotové, pozrite sa na druhý obrázok. Sú na ňom ľudia v rôznom veku, skúste ukázať ako 

      by mali ísť obrázky postupne za sebou, tak ako človek rastie. (postupnost.jpg)


      2. Vypočujte a pozrite si rozprávku o nezbednej žirafe. Verím,  že vás poteší. Usaďte sa na posteľ, koberec či stoličku a pozorne počúvajte. https://www.youtube.com/watch?v=15kBI_r9hVw  


     • Aktivita na doma - streda (13.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Milé deti, dnes si trošku zaspievame. Vedeli ste, že pred spievaním je veľmi dôležitá hlasová rozcvička? Keďže si ju nemôžeme urobiť spolu, našla som pre vás video. Pozrite si ho a rozcvičte si svoje hlasivky spolu s dievčatkom na videu. https://www.youtube.com/watch?v=qNYtPby-_A8&t=18s

      2. A po hlasovej rozcvičke môžeme ísť na to. 😊 Celý týždeň sa rozprávame rodine. Dnes máme pre vás pripravenú pesničku o malom bábätku. (bunka_plus_bunka_text.jpg​​​​​​​) Pokúste sa ju naučiť spievať, kto by chcel môže si aj zatancovať. 😊 https://www.youtube.com/watch?v=p4rthPz9qak

      3. Dnes by sme sa ešte trošku „pohrali“ s nožnicami. No predtým ako začneme niečo vystrihovať, zopakujme si najskôr ako nožnice správne držať.

      Palec patrí do vrchného otvoru, ukazovák podopiera nožnice odspodu a zvyšné prsty – podľa typu nožníc – sú v spodnom otvore resp. za ním.

      V prvom pracovnom liste si vyskúšajte strihanie po čiare. (strihanie_ciar.jpg) A keď sa už trošku s nožnicami skamarátite, môžete si skúsiť vystrihnúť niektorý z obrázkov. (ob1.jpg, ob2.jpg, ob3.jpg, ob4.jpg, ob5.jpg)


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      Ako vám to včera išlo? Všetky bábätká boli spokojné?

      1. Pokúste sa dnes naučiť uspávanku. Pustite si ju niekoľkokrát a určite sa vám dostane do ušiek,

      je veľmi ľahučká. https://www.youtube.com/watch?v=3aXDisHMOkE 

      „Zavri očičká moja maličká
      dnes ti zaspieva tvoja mamička.

      R: BÚVAJ SNÍVAJ KRÁSNY SEN
      NECH MÔŽE PRÍSŤ NOVÝ DEŇ.

      Zavri očičká chlapček maličký
      veď už spinkajú tvoje nožičky.

      Zavri očičká moja maličká
      dnes ti ocko dá boštek na líčka.

      Zavri očičká chlapček maličký
      veď už spinkajú tvoje ručičky.

      Zavri očičká moja maličká
      veď už snívajú všetky slovíčka.

      Zavri očičká chlapček maličký
      veď už zaspali všetky detičky.“


      2. Dnes si trošku potrénujeme strihanie. Pokúste sa rozstrihať vlasy kamošov a kamošiek na obrázkoch tak, aby ste strihali čo najviac po čiare. (strihanie_1.jpg, strihanie_2.jpg)

     • Aktivita na doma - utorok (12.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1. Milé deti, verím, že ste sa včera dozvedeli veľa nových vecí o bábätku, či už o tom aké to bolo, keď ste vy boli bábätko alebo aj o tom, ako sa o také bábätko postarať. Myslím, že všetci uznáme, že maminka a ocko mali a majú veľmi veľa práce, kým sa o svoje milované detičky postarajú. 😊 Poďme im dnes s niečím pomôcť. Opýtajte sa vašich rodičov, či s niečím nepotrebujú pomôcť - napr. s upratovaním, umývaním, zametaním, vysávaním,... práce je doma určite veľa. Verím, že si spoločne niečo nájdete. 😊 Pošlite nám fotku pri tom ako pomáhate rodičom, veľmi sa potešíme.

      2. Posielame vám tip na to, ako si môžete spoločne pripraviť chutné palacinky. (palacinky_pre_deti.jpg) Ak nestíhate dnes, nevadí, môžete si ich urobiť niekedy v priebehu týždňa. A ak palacinky nerobíte, pomôžte maminke s prípravou akéhokoľvek jedla. A nezabudnite ho pekne ozdobiť, aby vám lepšie chutilo. 😊

      3. Viete deti, že upratovanie nemusí byť nuda ale zábava? Pustite si k tomu tieto pesničky a určite to budete mať šup-šup.

      https://www.youtube.com/watch?v=cMGJ85XRGaU

      https://www.youtube.com/watch?v=AfQYTyiAo_U

      https://www.youtube.com/watch?v=PqZTHSwOZQk


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Popozerali ste včera fotografie ako ste vyzerali keď ste boli bábätkom? Porozprávali vám rodičia o tom ako to bolo keď ste boli malý?

      • Ako sa treba starať o bábätko?
      • Čo bábätko nevie a my už vieme?
      • Čo mu dávame jesť?
      • Chodí samé na prechádzku?
      • Čo robí mamička a otecko pre bábätko, aby sa správne vyvíjalo a rástlo?

      Dnes bude vašou úlohou postarať sa o vaše bábiky- bábätká.

      Na čo nesmieme zabudnúť? Že bábätká potrebujú: papať spinkať, vymeniť plienku, a ísť aj na prechádzku. (co_babatko_potrebuje.jpg) Ak máte stavebnicu, môžete pre bábätko postaviť kolísku.


      2. Posielam jeden nápad ako s papiera vytvoriť kočiar. (kociar.jpg)

      Vieme, že dnes sme prioritne touto aktivitou potešili dievčatá, ale snáď si v nej niečo nájdu aj chlapci a zabavia sa.

      V tom najhoršom prípade ich milé mamy odovzdajte oteckom, nech s nimi dnes vymyslia nejakú ,,chlapskú" prácu. 😊 

     • Aktivita na doma - pondelok (11.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Ahoj deti, dnes si povieme niečo o bábätkách. Pozrite si rozprávku s názvom „Ako sa dieťatko narodí“ (rozpravocka.mp4)

      Vedeli ste, že pred pár rôčkami ste boli aj vy v maminkinom brušku, presne ako dievčatko z príbehu? Skúste sa opýtať maminky alebo ocka aké to bolo, keď ste boli celkom, celkom maličkí.                                        Popozerajte si spomienkové fotky, verím, že také máte. A skúste poprosiť rodičov, nech vám ukážu fotky na ktorých boli aj oni maličký. No čo podobáte sa? 😊

      2. S takým bábätkom je ale veľa, veľa práce. Keď príde maminka s bábätkom z nemocnice, musí zostať doma. Veď bábätko sa nevie samo napapať, nevie rozprávať a ani povedať čo ho trápi. Maminka ho všetko učí a z láskou sa oňho stará.

      Čo ešte také malé bábätko potrebuje? A ako sa o bábätko správne postarať? Čo všetko sa musí naučiť? Opýtajte sa vašej maminky, určite vám to rada porozpráva. 😊 Všetko si zapamätajte a zajtra si to môžeme vyskúšať.

      3. Každé dieťatko má svoju obľúbenú hračku. V pracovnom liste spojte bábätko s jeho obľúbenou hračkou po vyznačenej cestičke. (babatko_s_hrackou.jpg)


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Milé deti, tento týždeň sa budeme rozprávať zase o rodine, ale určite sa dozviete aj niečo nové, čo ešte neviete. Tentokrát vám rozprávku narozprávala naša Zuzka, vypočujte si ju. (rozpravocka.mp4)

      Áno, budeme sa rozprávať aj o bábätku a možno konkrétne o tebe, a o tom ako to bolo, keď si bol bábätko.

      Poproste svoju maminku, aby ste spolu našli fotku, keď ste boli ešte bábätko. Mamina má možno aj fotku z čias, keď vás mala ešte v brušku. Opýtajte sa jej ako to bolo, keď ste boli v brušku. 

      Ja keď som bola v maminom brušku, tak moja mama mala veľmi rada kyslé uhorky a ja teraz vôbec nemám rada kyslé uhorky. 😊

      Milí rodičia, popozerajte spolu s deťmi fotografie z čias, keď deti boli bábätká. Pospomínajte s deťmi aké to bolo, keď boli ešte maličké. Vyberte pár fotiek a dajte si ich spoločne na nástenku prípadne na chladničku.

      2. V pracovnom liste uvidíte rôzne obrázky, porozprávajte sa o nich a na záver si ich môžete vyfarbiť. (babatko.jpg)

     • Aktivita na doma - štvrtok (7.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Milé deti, dnes by sme vám chceli pripomenúť jeden veľmi špeciálny deň. Túto nedeľu, ktorá je už o tri dni, majú sviatok všetky mamičky na svete. Poďme im teda niečo z lásky vyrobiť. (darcek_pre_mamicku.jpg)

      Budete potrebovať:

      • Temperové farby
      • Štetec
      • Svoje pršteky a dlaň 😊
      • Farebný papier
      • Lepidlo
      • Maketu kvetináča (maketa_-_kvetinac.jpg)
      • Výkres (ak nemáte postačí aj obyčajný biely papier)
      • Ozdôbky na dozdobenie

      Postup: Z farebného papiera si vystrihnite kvetináč a lepidlom ho prilepte na výkres. Štetcom naneste zelenú farbu na svoju dlaň a pršteky a urobte odtlačok nad kvetináč, aby vám vznikli stonky na kvietky. Rúčku si poriadne umyte. Pri vytváraní kvietkov budeme používať tiež svoje pršteky. Najskôr si namočte prst do žltej farby a urobte nad všetky odtlačené prsty na papieri stred kvietku. Pri maľovaní lupienkov postupujte rovnako, len zmeňte farbu podľa vlastnej fantázie. Kvetináč môžete dozdobiť buď vystrihnutými srdiečkami z farebného papiera alebo rôznymi inými ozdôbkami, čo doma nájdete. 😊


      2.Kto by chcel, môže sa pre mamičku naučiť aj básničku. A viete čo, môžete jej ju zarecitovať keď jej budete dávať obrázok, ktorý ste pre ňu vytvorili. 😊 (basnicka_pre_mamicku.jpg)


      3. Vypočujte si krásnu pesničku o mamičke. Kto chce, môže sa ju naučiť spievať a tak prekvapiť mamičku. 

      https://www.youtube.com/watch?v=CQ2eRnVN7OE


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Deti, viete čo bude v nedeľu? Neviete? No predsa Deň matiek, naše mamy majú sviatok.

      A tak im dnes spolu niečo vyrobíme, čo vy na to? Posielame na ukážku hotový výrobok, môžete sa nim inšpirovať, ale samozrejme, môžete si vyrobiť aj iný. (ruka-so-srdieckom.jpg, mama.jpg)

      Budete potrebovať: 

      • Nožnice
      • Svoju vlastnú ruku 
      • Farebné papiere
      • Lepidlo

      Postup: Ruku obkreslite na farebný papier a vystrihnite. Nalepte ju na ďalší farebný papier. Vystrihnite srdce a nalepte ho do svojej dlane.

      Toto srdce bude predstavovať lásku za ktorú chceš poďakovať svojej mame 


      2.Posielame aj krátku básničku, veríme, že sa ju stihnete do nedele naučiť a potešiť ňou svoje mamičky. (basen_pre_mamu.jpg)

     • Aktivita na doma - streda (6.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Milé deti, vašou prvou dnešnou úlohou bude nakresliť postavu. Môžete si vybrať koho budete kresliť, či seba, maminu, ocka, sestru, brata, kamarátov... Výber nechávame na vás. Nakreslite celú postavu. Nezabudnite na dôležité veci – uši, krk, obočie,...

      „Kreslím kolo guľaté
      a doň oči okaté.
      Potom čiarku – to je noštek,
      naň dám taký malý božtek.

      Tiež aj ústa tvoria tvár,
      po stranách dám ušká – pár.
      Krk, ten spája hlavu s bruškom,
      urobím ho jedným krúžkom.

      Hore kreslím ručičky,
      tenké ako paličky.
      A na každú z nich
      päť prštekov maličkých.

      Ešte dve paličky dole,
      to sú nôžky malé, holé.
      Krásny, veru, ako nik
      je náš malý panáčik.“


      2. Keď už máte postavu nakreslenú, namaľujte jej aj krásne pozadie alebo rámik. A vznikne vám obraz, ktorý môžete niekomu podarovať alebo si ho môžete zavesiť doma na stenu. 😊 Posielame vám pár nápadov ako na to (ramik1.jpg, ramik2.jpg, ramik3.jpg, ramik4.jpg, ramik5.jpg) 


      3. A aby ste neboli moc usedení, poďme si zatancovať. Posielame vám vašu obľúbenú https://www.youtube.com/watch?v=srv4_xjuliw&list=PLXN1rLTtDo23u8-zpw7l-gxEvTVhwCUyw                Pokúste sa opakovať tanečné kroky po chlapcoch na videu.

      A naučte sa „Prštekový tanec“ https://www.youtube.com/watch?v=fNpMp1wDShU&list=PLXN1rLTtDo23u8-zpw7l-gxEvTVhwCUyw&index=3

      Prajeme vám veľa zábavy a smiechu. 😊


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1.Pokúste sa dnes nakresliť svoju rodinu. Na nikoho nezabudni môžeš nakresliť rodičov, súrodencov, babky, dedkov, ujov, tety. Sme zvedavé ako ti to pôjde.  Obrázok si potom môžete dať napríklad na chladničku, pretože budúci týždeň bude Svetový deň rodiny a vtedy majú sviatok všetky rodiny na svete.

      Obrázok budeš vtedy  potrebovať, tak ho starostlivo odlož.


      2.No a aby sme sa nezabudli trošku hýbať, tak posielame pár skladieb na rozhýbanie vašich malých kostričiek. 😊 https://www.youtube.com/watch?v=sWO2FJ0Pl6g                                                         https://www.youtube.com/watch?v=bzQ3BkE1TbQ&t=19s  

      A keďže sme v nedeľu mali nedeľu Dobrého Pastiera, tak tu je jedna ovečková.  https://www.youtube.com/watch?v=x4DFAZ6YtUQ     • Aktivita na doma - utorok (5.5.)

     • NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Milé deti, začal nový deň a my máme pre vás pripravené ďalšie zaujímavé úlohy. Dnes sa porozprávajte so svojimi rodičmi o členoch v blízkej ale aj vzdialenejšej rodine. Spoločne si poprezerajte fotografie, ktoré doma máte. Na fotkách pomenujte ľudí nielen menom ale aj pomocou pojmov sesternica, bratranec, ujo, teta, krstný, krstná,... Keď niekoho nebudete vedieť na fotke pomenovať, nevadí, maminka, ocko alebo starší súrodenec vám určite rád pomôže. A veríme, že sa aj dnes dozviete niečo nové o vašej rodine.


      2.Zahrajte sa hru „Mama, ocko, babka, dedko“

      Postup: Každý z členov predstavuje určitý pohyb.

      • MAMA – poskok znožmo na mieste
      • OCKO – skok na jednej nohe
      • BABKA – tlesknutie do dlaní
      • DEDKO – tľapnutie do podlahy v drepe

      Najskôr si opakovane skúste predviesť spolu  pohyby ako idú za sebou. Určte medzi sebou hráča, ktorý bude dávať pokyny - hovorí a súčasne predvádza pohyb. Začíname pomalým tempom, postupne zrýchľujeme.


      3. Vieme, že mnohí z vás vedia napísať svoje meno. No dnes to skúsime trošku ozvláštniť.

      Budete potrebovať:

      • Plech na pečenie (alebo tácka výraznejšej farby)
      • Múku, krupicu alebo ryžu
      • Svoje pršteky

      Postup: Do plechu na pečenie nasypte múku (krupicu alebo ryžu). Nenasypte jej tam veľa, len toľko aby bolo pokryté celé dno jemnou vrstvou. Nemala by presvitať čierna farba plechu. A môžeme začať písať. Pred ponorením vašich prštekov do múky si ich nezabudnite poriadne osušiť, aby sa vám na ne nenalepila múka.  Ak budete chcieť písmenká napísané do múky zmazať, jemne potraste plechom. Veríme, že vás toto písanie, kreslenie, tvorenie bude baviť. 😊 (ukazka.jpg)

      Obmena: Do plechu s múkou si môžete napríklad nakresliť vašu rodinu, môžete písať čísla, mená, písmenká, ktoré už poznáte.

      Už teraz sa tešíme na každú jednu fotku, čo nám pošlete. 😊


      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1. Pokúste sa vymenovať všetkých členov vašej rodiny. Nezabudnite používať pomenovania ako sestra, brat, teta, ujo... Vedeli by ste povedať aj aké mená majú vaši rodičia? Skúste sa ich naučiť. Môžete sa naučiť aj mená iných vzdialenejších rodinných príslušníkov. 


      2. Koho mám najradšej?

      Pripravte si papier a farbičky. Na papier nakreslite veľký obraz hlavy, nezabudnite aj na zmyslové orgány (teda na oči, uši, ústa, nos ) Teraz bude vašou úlohou k zmyslovým orgánom namaľovať to, čo máte rady jete, počujete, cítite a vidíte. 

      Na hlavu namaľujte klobúk, ku ktorému nakreslíte toho,  koho máte rady (teda ocka, mamičku).


      3.Zahrajte sa hru ,,Kubo velí"

      Postup: Hráči sa postavia do priestoru. Vyberie sa jeden z nich, ktorý bude Kubo. Keď „Kubo“ zavelí vetou: „Kubo velí skáč!“ - úlohou každého hráča je skákať. Ak však „Kubo“ povie iba : Skáč! hráči musia zostať stáť, pretože sa inštrukcia nezačínala formulkou: „Kubo velí“. 

      Ak sa túto hru hráte viacerí, môžete si zasúťažiť. Kto sa pomýli vypadáva.

      Návrhy čo môže Kubo zaveliť : skáč, behaj, tancuj, spievaj, plaz sa, buď medveď, lietaj....

     • Aktivita na doma - pondelok (4.5.)

     • Prajeme Vám krásny pondelok a opäť tu máme nový týždeň.

      Celé štyri dni sa budeme rozprávať o našej rodine, o rodičoch, súrodencoch, ale aj starých rodičoch. 

      Určite sa máte na čo tešiť, a my tiež. 😊

       

      NIELEN PRE PREDŠKOLÁKOV

      1.Milé deti, dnes si spoločne s rodičmi prečítajte krásnu básničku o rodine. (Basen_moja_rodina.jpg)

      Kde bývate? (v paneláku/v dome, v meste/na dedine)

      Aký je váš dom? (veľký/malý, vysoký/nízky, akú ma farbu, máte záhradku)

      Kto býva vo vašom dome?

      Kto tvorí vašu rodinu?

      Vieš ako sa voláš celým menom? Skús sa predstaviť.

      Ako sa volajú tvoji rodičia a súrodenci?

       

      2. V pracovnom liste pospájajte rovnakých členov rodiny. Vašou úlohou bude spojiť postavu z horného radu s rovnakou postavou (tieňom) v spodnom rade. (PL_-_tiene.jpg)

       

      3. Vypočujte, zaspievajte, zatancujte si na pesničku o ľudskom tele. Zábavnou formou si zopakujte časti ľudského tela. https://www.youtube.com/watch?v=hRmW26f611U

       

      NIELEN PRE MALKÁČOV

      1. Dnes si vypočujte rozprávku ,,Ako sme prišli na svet".  Pohodlne sa usaďte, je trošku dlhšia, nadstavte si uši, a pokúste sa zapamätať o čom bola. (video-1588264022.mp4)

      Tak ako? Páčila sa vám?

      Vedeli by ste povedať o čom bola?

       

      2. Pozrite si pracovný list s názvom ,,Máme sa radi" môžete si ho aj vyfarbiť. V pracovnom liste môžete vidieť ako si ľudia navzájom prejavujú úctu a lásku. (mame_sa_radi.jpg)

       

      3.  Trošku si rozhýbeme naše kostričky a zatancujeme si, čo vy na to?

      https://www.youtube.com/watch?v=Mn-L-unPtGU 

       

      Pomenujte všetky časti svojho tela. Na nič nezabudnite. 😊

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.